top of page

НМТ - 2024

0da9eb0-nmt-2024.jpg

📌НМТ–2024: набув чинності Порядок проведення мультипредметного тесту

Основне про НМТ–2024:
🔹 узяти участь у тестуванні можуть особи, які мають повну загальну середню освіту або завершать її здобувати цього року та зареєструються на тестування відповідно до вимог законодавства;
🔹 зареєструватися на НМТ можна на сайті УЦОЯО. На цьому етапі необхідно ввести персональні дані, додати необхідні документи та, окрім трьох основних предметів, обрати один вибірковий. Під час реєстрації необхідно обрати місце для складання НМТ. Це може бути населений пункт як в Україні, так і  за кордоном. Терміни реєстрації повідомимо згодом;
🔹 основна та додаткова сесії триватимуть з 14 травня до 19 липня.
📌 Детальніше з процедурою тестування можете ознайомитися в матеріалі від МОН: bit.ly/42GJSs3.
Щоб знати свої права та обовʼязки під час тестування, детально ознайомтеся з Порядком проведення НМТ–2024. Тут зібрано більше інформації про підготовку та проведення національного мультипредметного тесту, особливості визначення результатів, подання й розгляду апеляційних заяв тощо.
Усю важливу інформацію про НМТ та вступ–2024 ми повідомимо на офіційних сторінках МОН у соцмережах та на сайті. Стежте!
Джерело: МОН

WhatsApp Image 2024-02-19 at 12.49.25.jpeg
WhatsApp Image 2024-02-19 at 12.49.25 (1).jpeg
Підготовка до НМТ
Процедура проведення НМТ

2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже відпрацював схему проведення національного мультипредметного тесту. Однак цьогоріч очікуються певні зміни. 

Щоб пояснити, яким буде національний мультипредметний тест у 2024 році та що чекати вступникам, Міністерство освіти і науки України провело відкриту пресконференцію «Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати».

Як зазначив голова Комітету освіти, науки та інновацій Верховної Ради України Сергій Бабак, нині розробляється закон, що регулюватиме вступ у 2024 році. У законодавстві прямо вказана процедура складання зовнішнього незалежного оцінювання та механізми його реалізації. Щороку видається спеціальний закон, який визначає порядок проведення оцінювання вступників. Зараз він вже перебуває на етапі реєстрації у Верховній Раді.

Основним нововведенням НМТ-2024 є тестування з 4 предметів, три з яких — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Право вибору ще одного предмета лишається за вступником. Українська мова є необхідним іспитом для всіх спеціальностей, адже знання державної мови — базова навичка громадянина. Математика демонструє навички аналітичного й логічного мислення, які необхідні для подальшого навчання й розвитку.

«Формат НМТ у 2024 році: 3+1. Відтепер вступники в обов’язковому порядку складатимуть не 3 предмети, а 4: українську мову, математику, історію України та один предмет на вибір. Усі предмети учасники тестування складатимуть в один день у такому форматі: 2 години тестування, перерва і ще 2 години тестування. Таким чином ми рухаємось до стандартів європейських країн, де на випуску зі школи перевіряють знання не менш ніж з 5 предметів», — зазначив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

Зарахування історії України до категорії обов'язкових для складання предметів є важливим кроком для зміцнення національної свідомості та самоідентифікації. Такі знання формують здатність аналітичного й критичного мислення, розвивають уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки й визначати тенденції та закономірності, а також бути стійкими до історичних маніпуляцій і фейків.

«Ми хочемо, щоб учасники тестування були якомога краще обізнаними з питань історії України, знали передумови цієї страшної війни, як сталося, що нині ми перебуваємо у цій точці відносин з росією. Проте, не включатимемо у програму тестування увесь історичний період. На НМТ перевірятимуть знання лише за період від XVI століття і дотепер», — прокоментувала директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Вступники, як і раніше, могтимуть самостійно обрати предмет для вступу на бажану спеціальність і підтвердити знання у цій галузі. Предмет на вибір показує індивідуальну освітню траєкторію людини та стимулює до вивчення іноземних мов або природничих наук. А університети обиратимуть вступників на основі їхньої мотивації та готовності до вивчення конкретної спеціальності.

Учасник зможе скласти предметні тести в один день, а якщо йому щось завадить (хвороба, повітряна тривога під час тесту тощо), то зможе пройти тестування в додаткову сесію. Кожен блок триватиме 120 хвилин, з перервою між ними. Така модель тестування є вимушеною, але прийнятною в умовах воєнного стану: учасникам потрібно буде лише раз з’явитися до екзаменаційного центру. Завдяки цьому вступникам не треба долати подекуди значну відстань до екзаменаційних центрів і ризикувати безпекою. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

Під час заходу окрему увагу приділили обговоренню ДПА для учнів та учениць 4-х, 9-х і 11-х класів. Наразі випускники початкової, базової та середньої школи не складатимуть такі обов’язкові тестування. Однак після перемоги Український центр оцінювання якості освіти планує розгорнути серію обʼєктивних досліджень після кожного з цих класів. Тому вже цього навчального року УЦОЯО проведе пілотування системи Державної підсумкової атестації для учнів після 4-го класу на визначеній кількості учнів. Важливо зазначити, що ДПА в 4-му класі не впливає на подальше навчання учнівства, воно потрібне для моніторингу якості освіти та коригування освітньої політики.

«Зараз у нас є домовленість про те, що у перспективі намагатимемось повертати ДПА на всіх рівнях загальної середньої освіти: для початкової школи (після 4 класу), для базової школи (після 9 класу) та для випускників зі школи (11 класу). Магістрально ми хочемо забезпечити такий механізм, адже тоді держава отримуватиме інструмент одночасного зрізу знань на трьох рівнях загальної середньої освіти. Це допоможе приймати правильні управлінські рішення щодо вдосконалення тієї чи іншої ланки», — зазначив Сергій Бабак.

Ті, хто не планує вступати до закладів вищої освіти, можуть не складати НМТ. У 2024 році для випускників немає обовʼязкової державної підсумкової атестації. Пробного НМТ також не проводитимуть. Однак для того, щоби цьогорічні вступники мали можливість підготуватися до складання НМТ, Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема заздалегідь оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.

1.jpg
11.jpg
13.jpg
10.JPG
12.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg

НМТ 2023

images.jpg

Верховна Рада України прийняла Закон № 7132 про скасування складання державної підсумкової атестації, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2023-му році.

📍 Важливо, що ДПА, НМТ та інші випробування скасовуються лише на 2023 рік, тож не йдеться про якесь усунення запобіжників для непрозорого й нечесного вступу до закладів вищої освіти. Це вимушений виняток, а не правило. 

❓Що змінюється❓

✅ Випускники 2022/2023 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації.
✅ Вступ до закладів вищої освіти цього року буде без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

ПРО ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ У 2023 РОЦІ

Міністром освіти і науки України Шкарлетом С.М.  20 січня 2023 року під час брифінгу було представлено модель вступу, яка дасть змогу забезпечити організацію та проведення вступної кампанії у 2023 році.

Як зазначив Шкарлет С.М., це – спільне напрацювання Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, Українського центру оцювання якості освіти, а також активних представників батьківської й освітянської спільнот.

Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цьогоріч абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (далі – НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.

НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. 

Ураховуючи безпекову складову, тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин, при цьому учасники зможуть самостійно розподіляти свій час.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100-200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Для отримання результату за шкалою 100-200 балів із кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10 % від загальної кількості тестових балів.

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи. Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.  

Наразі, передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – у червні, липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії. 

Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (далі – ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.  

Учасники зможуть самостійно обирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із результатом того предмету, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнти. Якщо абітурієнт  вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки. 

У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Український центр оцінювання розвиває тестову платформу, тож подібні завдання обов’язково стануть  доступними на ній у майбутньому. 

Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами. 

Український центр оцінювання якості освіти не пізніше травня 2023 року підготує демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань. 

Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.

Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.

Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит, у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Також для вступу на спеціальності 05 Соціальні та поведінкові науки, 06 Журналістика, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини потрібно буде скласти Єдиний фаховий вступний іспит. 



 

Центр професійного розвитку педагогічних працівників м.Києва пропонує вам добірку корисних ресурсів для підготовки до НМТ-2023. Перелік підготовлено за результатами зустрічі педагогів міста Києва - учасників професійної  спільноти математичної освітньої галузі. 

Звертаємо вашу увагу, що програма НМТ з математики не змінилася. Перед підготовкою варто ознайомити з програмою на офіційному сайті УЦОЯО https://testportal.gov.ua/progmath/  та орієнтуватися на завдання ЗНО попередніх років https://testportal.gov.ua/testy-mynulyh-rokiv/

• Науково-практична коференція. Майстер-класи від експертів УЦОЯО https://www.youtube.com/live/p7mXtxRDLVA?feature=share 

• Вебінари щодо підготовки до НМТ (математика) ЦПРПП м.Києва: 

Спікер Оксана Буковська – кандидат педагогічних наук, учитель методист, співзасновник ліцею «Греміум»

1. Гострі питання, які ставить НМТ та як подолати труднощі у підготовці до математики.

https://youtu.be/Ye-RkDjklHY

2. Особливості підготовки до НМТ. Блок математика. Розбір завдань та помилок. 

https://youtu.be/e6RbhjQhifM 

3. Стратегії успішної підготовки до ЗНО/НМТ з математики: методичні поради для спринт, стаєр та марафону. 

https://youtu.be/aGHL2s0jgNA 

• Тексти завдань ЗНО попередніх років  https://zno.osvita.ua/mathematics/ 

• Курси «Математика. Підготовка до НМТ: додатково» — курс з 9 відеолекцій з підготовки до НМТ на каналі iLearn. 

• Навчальні вебінари з математики для підготовки до ЗНО та ДПА. Складай на 200 разом з iLearn

Спікер – Юрій Захарійченко кандидат фізико-математичних наук, старший викладач кафедри математики Національного університету «Києво-Могилянська академія», автор підручників і посібників з математики.  https://youtube.com/playlist... 

• «Всеукраїнська школа онлайн» — чат-бот, який створили волонтери сайту Освіта.ua на базі Всеукраїнського розкладу, розміщеного на сайті Міністерства освіти.

Доступний  демонстраційний тест із хімії.

Потенційним учасникам, які бажають виконати його завдання в онлайновому середовищі, слід пам’ятати про те, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний вступному тесту.

Тест із хімії налічує 30 завдань різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (22 завдання), на встановлення відповідності (логічні пари) (2 завдання), відкритої форми з короткою відповіддю (6 завдань).

Як під час проходження демонстраційного тесту, так і на реальному тестуванні ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи отримаєте результат тестування з цього предмета.

 

Також під час виконання завдань із хімії можна буде користуватися довідковими матеріалами, а саме Періодичною системою хімічних елементів (короткою і довгою формами), таблицями «Розчинність основ, кислот,  амфотерних гідроксидів і солей у воді за 20–25 ℃», «Ряд активності металів».

Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 60 хвилин за комп’ютером / з планшетом / телефоном ー завантажте файл із  демонстраційним варіантом тесту з хімії на свій пристрій, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними. 

Стежте за новинами на нашому сайті ー невдовзі будуть оприлюднені демонстраційні варіанти завдань НМТ з іноземних мов.

Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів основного та додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2023 року. Цим наказом визначено кількість завдань з кожного предмета, форми тестових завдань, час на їх виконання, схеми нарахування балів.

Тести  з української мови, історії України, біології та хімії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької  або французької) – 32 завдання.

Нагадаємо, усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зміст завдань з історії України охоплюватиме події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

o_1gnkou4p25ku1cg619kp1f79con1k.jpg
word-image-e1680427017284.png

bottom of page