top of page

Кодекс безпечного освітнього середовища Сумського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 19  Сумської міської ради

Телефони довіри

Права та обов’язки учня. Правила поведінки здобувачів освіти під час освітнього процесу

Процедура подання заяви на випадки булінгу ЗРАЗОК ЗАЯВИ

Порядок виявлення, розгляду та реагування на випадки булінгу в закладі освіти;

Алгоритм дій у разі виявлення ознак чи фактів, що можуть вказувати на

вчинення домашнього насильства щодо дитини

Порядок реагування на доведені випадки булінгу в закладі освіти

План заходів закладу освіти з попередження насильства та булінгу

Нормативно-правова база з вищезазначеної проблеми, яка роз’яснює особливості притягнення до відповідальності за насильство та булінг

План заходів закладу освіти з попередження насильства і булінгу 2022-2023

План заходів закладу освіти з попередження насильства і булінгу у 2023/2024 н.р. 

images.png

Булінг (цькування) - діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

 

Зокрема, тепер цькування неповнолітнього буде каратися штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 та 1700 гривень відповідно) або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідатимуть батьки кривдника.

Особи, які не повідомили правоохоронців будуть сплачувати штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень.

Соціальна реклама "Ми проти булінгу!"

В рамках участі у програмі "Healthy Schools^заради здорових і радісних школярів" за планом заходів "Ментальне здоров'я (тиждень 1) під закликом "Стоп-БУЛІНГ" учні 6-А класу створили соціальну рекламу "Ми проти булінгу". Булінг можна попередити. Можемо з впевненістю стверджувати, що учні нашого навчального закладу вміють захистити себе і своїх друзів від булінгу, знають свої права та обов’язки.

pedrada_buling.jpg
images.png

Протидія булінгу (презентація)

НАСЛІДКИ ДЛЯ ЖЕРТВИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

IMG_9499.JPG

ПСИХОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ БУЛІНГУ

IMG_9497.JPG

ОЗНАКИ БУЛІНГУ

IMG_9496.JPG

МЕТОДИ ПРИПИНЕННЯ БУЛІНГУ

IMG_9494.JPG

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА БУЛІНГ

IMG_9493.JPG

ЯК ДІЯТИ У ВИПАДКУ БУЛІНГУ

IMG_9492.JPG

ПОРАДИ ДІТЯМ, ЯКІ СТАЛИ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ

IMG_9511.JPG
Стоп булінг.jpg
WhatsApp Image 2024-02-19 at 17.08.58 (1).jpeg
Типи булінгу.jpg

БУЛІНГ: ЗА ДІТЕЙ ВІДПОВІДАЮТЬ БАТЬКИ

        Традиційно причиною батьківських нарікань і не зовсім приємних виховних моментів для того, хто не вивчив урок і отримав низьку оцінку, є двійки-трійки у щоденнику. Причин для виховних моментів побільшало відтоді, як на законодавчому рівні у нашій країні введено відповідальність за булінг. І діти, і батьки повинні знати: булінг – не просто зло, яке зачіпає підліткове середовище, а ще й в окремих ситуаціях привід сплатити немалий штраф. І платити його будуть батьки того, хто дозволяє собі принижувати однокласника чи товариша по школі.
        Реалізуючи Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків. Питання стало наскільки актуальним, що поняття «булінг» визначили на законодавчому рівні та прописали у Законі України «Про освіту» та в Кодексі України про адміністративні правопорушення. Визначення зафіксовано так: «булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».
        У Кодекс додано статтю 1734 про відповідальність за вчинення булінгу, яка називається «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». В ній зазначено, що булерів (так назвали тих, хто здійснює булінг) або їх батьків варто штрафувати або виправляти громадськими роботи.
        За булінг, вчинений дітьми до 16-ти років, відповідають батьки або опікуни. За перший випадок булінгу – від 850 до 1700 гривень штрафу або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин. За повторне цькування або булінг, вчинене групою осіб від 1700 до 3400 гривень штрафу або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин.
        Справді ж, потрібно задуматися, перш ніж цькувати невисокого хлопчика чи знущатися із дівчинки з рудими кісками? «Не руйнуй невідомий світ, бо для когось і твій знайомий – невідомий»,- зазначила у своєму творі Мікус Марія, юна журналістка з Хмельниччини, одна з переможниць конкурсу Юстиції Сумщини #БулитиНеКруто.
        До речі, в Україні вже є судові рішення щодо булінгу. Перше прийняте у лютому цього року на Київщині, за цькування батьків винної особи зобов’язали сплатити штраф.

Булінг. Ми всі можемо допомогти це зупинити

        89% молоді вважає булінг (цькування) проблемою в українських школах. Кожен другий школяр є жертвою булінгу. Це серйозна проблема, яка може негативно вплинути на дитину. Про це повідомляє Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.
        Більшість з них соромляться цькування і нікому про нього не розповідають. Саме тому необхідно мати довірливі стосунки з дітьми і знати головні ознаки, за якими можна виявити булінг, щоб підтримати і захистити свою дитину!
        Булінг – не просто бешкетування. Це особлива форма стосунків, яка ґрунтується на дискримінації, насильстві та агресії. Шкільне цькування може викликати низьку самооцінку, почуття самотності, депресію і навіть суїцидальні настрої. У той же час неможливо спинити природній та складний процес пошуку свого місця в ієрархії стосунків, який психологи називають «процесом формування стійких репутацій». Однак дорослі повинні створити такі умови, за яких це явище буде протікати у цілком безпечній та здоровій формі.
        Навчайте школярів будувати дружні стосунки з оточуючими і розв’язувати конфлікти мирним шляхом!
        Швидка та доречна реакція педагогів на ситуацію булінгу повертає дітям відчуття безпеки та захищеності, демонструє, що насилля не прийнятне. Саме тому, як тільки ви побачили або дізналися про булінг:
        1. Негайно втручайтесь та зупиняйте насилля — булінг не можна ігнорувати.
        2. Зберігайте спокій та будьте делікатними, не примушуйте дітей публічно говорити на важкі для них теми. Краще вести розмову наодинці, або в малих групах.
        3. Уникайте слів жертва чи агресор — це призводить до стигматизації.
        4. Не намагайтеся ставати на чийсь бік або викликати відчуття провини до того, хто потерпає від булінгу. Так ви закріплюєте поведінку жертви.
        5. Пояснюйте, які саме дії є насиллям і чому їх необхідно припинити.
        6. Не вимагайте публічних вибачень. Це може загострити ситуацію.
        7. Допоможіть дітям зрозуміти, що таке булінг і як протистояти йому безпечно.
        8. Спілкуйтеся з дітьми. Прислухайтеся до них. Знайте їхніх друзів, розумійте їхні проблеми.
        9. Заохочуйте дітей робити те, що вони люблять. Інтереси і хобі можуть підвищити довіру, допомогти дітям здружитися і попередити схильність до булінгу.
        10. Показуйте приклад ставлення до інших із добротою та повагою.

bottom of page