День української писемності та мови
- Сумський ЗЗСО No19 СМР
- 9 серп. 2022 р.
- Читати 2 хв
Мову рідну поважай.
Вчи її, не забувай!
Нею можна все сказати.
Лист бабусі написати,
У далекі мандри мчати,
Про таємне розказати.
Ти мову рідну завжди вчи,
Її скарбницею живи,
Бо нам її дали батьки.
Щоб ми несли її в віки.
Валентина БАТРАЧЕНКО
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначають в Україні. Встановлене воно 9 листопада 1997 р. Указом Президента «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
У День української писемності та мови на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 р. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Не залишилися осторонь також учнівський та педагогічний колективи Сумського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 19 ім. М. С. Нестеровського Сумської міської ради і приєдналися до написання радіодиктанту.
У рамках тижня, присвяченого Дню української писемності та мови, з метою формування розуміння того, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, розширення знання про красу і багатство української мови, ознайомлення дітей з українськими обрядами і звичаями, виховання любові до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього, українського, бажання розмовляти рідною мовою, класними керівниками 1-11 класів та вчителями української мови було проведено ряд заходів, а саме:
- проходження захоплюючого онлайн-квесту, при виконанні якого учні проявили кмітливість та винахідливість у подоланні випробувань, а також довели, що є гарними знавцями рідної мови;
- участь у літературній вікторині «Подорож у світ літератури»;
- проведення години спілкування «Наша мова солов’їна»;
- організація віртуальної книжкової виставки для учнів різних вікових категорій під назвою «Мова – коштовний скарб народу».
Comments